REZERVASYON VE BİLGİ ALMAK İÇİN... 7/24 BİZE ULAŞIN
     LARA EKİN PANSİYON EKONOMİK FİYATLARI VE KALİTELİ HİZMET ANLAYIŞI İLE SİZLERE GÜZEL BİR TATİL SUNUYOR...
ANTALYA'NIN EN GÜZEL BÖLGESİ OLAN LARA MERKEZDE SİZLERE AİLE PANSİYONU OLARAK HİZMET VERMEKTEYİZ...

GSM: 0 532 541 33 29

Lara Plajı

 


  Lara Plajı Antalya'nın 12 km. doğusundadır. Kumu gayet ince olup çam ormanları ile kaplıdır. Halka açık plajları, yiyecek ve içecek ihtiyacını karşılayacak gazinoları ve soyunma kabinleri vardır.

 

  Antalya'nın Lara Plajı'ndaki 8 bin metrekarelik alanda bir aydır 10 ülkeden 22 heykeltıraş ve 28 kum sanatçısının yaptığı 'Uluslararası Kum Heykel Sergisi', önceki akşam saat 22.00'de ışıklı gösterilerle halkın beğenisine sunuldu

  Antalya'nın Lara Plajı'ndaki 8 bin metrekarelik alanda bir aydır 10 ülkeden 22 heykeltıraş ve 28 kum sanatçısının yaptığı 'Uluslararası Kum Heykel Sergisi', önceki akşam saat 22.00'de ışıklı gösterilerle halkın beğenisine sunuldu. Yaz ayları boyunca 200 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen Türkiye'nin bu ilk uluslararası kum heykel sergideki heykeller, ilk günden büyük ilgi gördü. Boyları 5 metreyi bulan heykelleri yakından inceleyen yerli ve yabancı turistler, bol bol fotoğraflarını çekti. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden getirilen 10 bin ton nehir kumundan yapılan sergide 'Nasrettin Hoca', 'Nemrut Efsanesi', 'Ferhat ile Şirin', 'Nuh'un Gemisi', 'Peri Bacaları' gibi temalı 100'ün üzerinde heykel var.

  Lara Kumsalının adının Hititler çağdaşı halkı olan Luvi'lerin dilinde "KUM" anlamına gelmektedir.

   Ayrıca Antik anadolu coğrafyası hakkında, Geoghraphica'nın yazarı Amasya'lı Strabon bu adla yani LARİSSA isimli kentlerin ortak topoğrafik özelliğiyle ilgili açıklamada diyor ki;

 

  Larissa'larla ilgili ortak bir özellik vardır.Toprakları nehirlerin getirdiği alüvyonlarla oluşmuştur".İşte o nedenle kentlerin adı Luvi dilinde LAR(A)ASSA ögelerinden türetilmiştir ve KUM Kenti anlamındadır.
   
   Antalya’nın en güzel nehirlerden biri olan Aksu nehri, Toros dağlarından doğarak Antalya şehir merkezini kat edip Akdeniz’e boşalır. Aksu bölgesi ismini bu nehirden almıştır. Aksu bölgenin en önemli antik şehirlerinden biri olan Perge’nin hemen yanında yer almaktadır. Aksu nehrinin denize döküldüğü noktada bulunan, Kundu sahili çam ormanları önünde yer alan muhteşem kumsalları ile Antalya-Lara sahiline bitişiktir. Kundu-Lara turizm merkezinin avantajları; Antalya şehir merkezine, havalimanına olan yakınlığı ve hızla büyümesidir.

 

   Ayrıca Larapark adında 5 kilometrelik sahilde şerindinde, 3.427 dönüm arazi üzerinde disco , bar , beach ve restaurantlar bulunmaktadır.

   Roma mitolojisinde Lauium ırmağının perisi. Dedikoduyu ve aynı zamanda kesin bir sessizliği simgeler.

Antalya rent a car Antalya havaalanı kiralık araba

 

olympos ayder otelleri

Site Haritası